کد خبر : 668
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
-

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران شد

پایان شمارش و تجمیع آرای ریخته شده به صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی، هشتمین رئیس‌جمهور ایران شد/ علت اختلاف ۴۴۰ هزار عددی آرا چیست؟

پایان شمارش و تجمیع آرای ریخته شده به صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی، هشتمین رئیس‌جمهور ایران شد/ علت اختلاف ۴۴۰ هزار عددی آرا چیست؟
پایان شمارش و تجمیع آرای ریخته شده به صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی، هشتمین رئیس‌جمهور ایران شد/ علت اختلاف ۴۴۰ هزار عددی آرا چیست؟

سیزدهمین دورهٔ انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شورا‌های اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای دوم مجلس خبرگان رهبری برگزار و در آن هشتمین رئیس‌جمهور ایران با آراء مردم انتخاب می‌شود.


تبلیغات


نتایج انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر را اینجا ببینید به گزارش «تابناک» طبق گفته رییس ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری بیش از ۶۷ هزار صندوق رای آماده شده و در نمایندگی‌های سراسر جهان ۴۵۰ صندوق در نظر گرفته شده است و یک و نیم میلیون نفر عوامل اجرایی، نظارتی و بازرسی مشارکت کرده اند.

جمال عرف درباره واجدین شرایط اظهار داشته ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجدین شرایط انتخابات هستند که ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۶۹ نفر زن هستند، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.

حال با پایان یافتن زمان قانونی انتخابات شمارش آرا در حوزه‌هایی که رای گیری پایان یافته آغاز شده است؛ لذا خبر‌هایی غیر رسمی و یا رسمی از نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری منتشر می‌شود که «تابناک» به جهت اطلاع رسانی به مخاطبان محترم آن‌ها را منتشر خواهد کرد.   بیانیه رئیسی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۲۰:۳۶

سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران در پیامی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: آنچنان که در این انتخابات مستقل وارد شدم، به پشتوانه آراء بالا و اعتماد کم‌نظیر شما، ان شاء الله دولتی پرکار، انقلابی و ضدفساد را تشکیل می‌دهم.

متن پیام به شرح زیر است:

“اللهم صل علی علی بن موسی الرضا بعدد ما احاط به علمک.”

حمد وثنای الهی که قلوب ملت را برای مشارکتی پرشور و تاریخی هدایت کرد و رضایت امام، شهیدان و همه عاشقان و دلباختگان انقلاب اسلامی را پدید آورد. دیروز بار دیگر، دنیا شاهد حماسه ای عظیم از ملت به پا خاسته ای بود که با ایمان و معرفت و همدلی، صفحه ای نو از تاریخ معاصر را به روی خود گشود. اینجانب مراتب شکر و خاکساری خود را به درگاه با عظمت الهی ابراز می دارم و به ارواح پاک و مطهر شهدای پر فضیلت انقلاب اسلامی، خصوصا حاج قاسم عزیز که یاد و نامش در این روزها، فضای کشور عزیزمان را عطرافشان کرده بود، درود و سلام می فرستم.

مردم عزیز ایران، انتخابات دیروز مظهر خداباوری، مردم باوری و خودباوری ملی و جشن بزرگ سیاسی شما در گام دوم و آغاز قرن نو بود که در ایام میلاد امام رئوف علیه السلام متجلی شد. امروز روز مهربانی و بردباری و روز اتحاد، رفاقت و همدلی است. منتخب این انتخابات بر اساس قاعده مردم سالاری دینی، منتخب همه ملت و خادم همه جمهور است. چه آنانی که بنده را برگزیدند و چه عزیزانی که به نامزدهای محترم دیگر رای دادند و چه آنانی که به هردلیلی در پای صندوق های رای حاضرنشدند.

اینجانب؛ خلق این رویداد مبارک را به محضر امام عصر«عج»، رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی که با تدابیر داهیانه خود، دل های مردم را برای حضور در این صحنه هدایت کردند، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و دست یکایک مردم را به خاطر خلق این حماسه بزرگ به گرمی می‌فشارم و پیروز این جلوه گری و درخشش جهانی را ملت بزرگ ایران میدانم که همچنان آرمانهای متعالی انقلاب اسلامی، از عدالت طلبی و استقلال خواهی تا آزادی جویی و عزت مندی را در تارک خواسته های به حق خود با رای شان فریاد می زنند. از مراجع عظام تقلید، جامعه مدرسین حوزه علمیه، جامعه روحانیت، علمای شیعه و سنی، اساتید دانشگاه، نخبگان علمی، فرهنگی و سیاسی، رئیس و نمایندگان پر تلاش مردم در مجلس، تشکل های مردمی و جهادی، شخصیت ها، احزاب و گروههای سیاسی، جوانان غیور و دانشجویان و طلاب، کارگران و کشاورزان، اصناف و بازاریان، فرهنگیان و هنرمندان، ورزشکاران، زنان و دختران، اقوام و قومیت های مختلف ایرانی، برادران اهل سنت، اقلیت های دینی، هموطنان خارج از کشور، رای اولی های عزیز و همه ایرانیان غیور در شهرها و روستاها، صمیمانه تشکرمی کنم.

ملت ایران؛ دیروز شما به عهد خود با صداقت وفا کردید و امروز نوبت این بنده خدا و خادم شماست که به عهدی که با شما بسته ام وفادار بمانم و لحظه ای در خدمت به شما، کوتاهی نکنم. بدون تردید در این مسیر نیازمند همراهی، دلسوزی و دعای خیر همیشگی شما هستم.

مردم عزیز ایران؛
آنچنان که در این انتخابات مستقل وارد شدم، به پشتوانه آراء بالا و اعتماد کم‌نظیر شما، ان شاء الله دولتی پرکار، انقلابی و ضدفساد را تشکیل می دهم، و به سوی بسط عدالت، به‌عنوان مأموریت محوری انقلاب اسلامی حرکت خواهیم کرد و تمام ظرفیت های دولت را برای ایجاد نهضت بزرگ خدمت به ایرانیان عزیز به کار خواهیم بست.

لازم می‌دانم از همه نامزدهای محترم، چه آنانی که به هر دلیلی تا انتهای رقابت باقی نماندند و چه کاندیداهایی که تا روز آخر با حضورشان گرمی بخش انتخابات بودند قدردانی نمایم و ان شاء الله از دیدگاه های ارزشمندشان برای تدبیر امور استفاده خواهم کرد.

در پایان از زحمات ارزشمند همه دست‌اندرکاران نظارتی، اجرایی، نیروهای انتظامی، رسانه ملی و فعالان شبکه‌های اجتماعی و اصحاب رسانه و خبرنگاران، که علیرغم شیطنت های دشمنان مردم، به مشارکت پرشور در انتخابات کمک کردند تقدیر می نمایم و از تلاش های شبانه روزی ستادهای مردمی و حامیان عزیز که داوطلبانه وارد میدان شدند و به این خادم کوچک مردم کمک کردند تشکر می کنم.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار
اللهم انا نرغب الیک فی دولت کریمه تعز بها الاسلام و اهله وزارت کشور: اختلاف آرا، مربوط به آرای باطله‌ای‌است که اخذ نشده ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۹:۳۶

جمعه‌ای، مشاور وزیر کشور، می‌گوید اختلاف آرای اعلامی با آرای شمارش‌شده به این علت است که یا در صندوق اشتباهی انداخته‌اند یا کلا در صندوق نیانداخته‌اند. آرا باطله، بنابر اعلام رسمی وزارت‌کشور، ۳.۷۲۶.۸۷۰ رای بوده که بنابر قراین موجود، آرای باطله اخذشده است و ۴۴۶هزار و ۹۵۸رای هم آرای باطله‌ی غیرماخوذه هستند.

پایان شمارش و تجمیع آرای ریخته شده به صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی، هشتمین رئیس‌جمهور ایران شد/ علت اختلاف ۴۴۰ هزار عددی آرا چیست؟

علت اختلاف ۴۴۰ هزار عددی آرا چیست؟ ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۹:۲۳

دقایقی قبل وزیر کشور پشت تریبون حاضر شد و نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد. اما در اتفاقی عجیب، مجموع آرای نامزدهای انتخاباتی و رای‌های باطله با رقم اعلامی به عنوان آرای ماخوذه هم‌خوانی ندارد.

مجموع آرای سیدابراهیم رئیسی، محسن رضایی، عبدالناصر همتی، قاضی زاده هاشمی و آرای باطله رقم ۲۸۴۹۲۸۴۶ را نشان می‌دهد. اما وزیر کشور عدد ۲۸۹۳۳۰۰۴ رای را به عنوان آرای ماخوذه به مردم اعلام کرد.

اختلاف این دو عدد با یکدیگر رقمی بیش از ۴۴۰ هزار رای است که مشخص نیست این تعداد رای متعلق به چه کسی باید باشد.

همچنین صبح امروز معاون وزیر کشور خبر از شمارش نود درصدی آرا داده بود و آماری شبیه به همین آمار نهایی را می‌داد. مردم منتظر بودند تا تاثیر ده درصد باقی مانده آرا را در نتایج نهایی ببینند اما این اتفاق صورت نگرفت.

وزارت کشور باید ضمن توضیح اختلاف مجموع آمار آرای نامزدها با آمار نهایی در خصوص دوگانگی صحبت‌ها در این وزارت‌خانه پاسخگو باشد. آمار نهایی انتخابات اعلام شد ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۷:۳۱

پایان شمارش و تجمیع آرای ریخته شده به صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی، سیزدهمین رئیس‌جمهور ایران شد/ میزان مشارکت در استان‌های مختلف تا چند ساعت مانده به پایان رأی‌گیری + جدول

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور عصر امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در نشست خبری با حضور رسانه های داخلی و خارجی ضمن تشکر از مردم برای حضور در انتخابات گفت: ابتدا باید شاکر خداوند و بعد حضور مردم در این واقعه بود. علی رغم همه فشارها و نارضایتی های حاصل از تحریم و روند ایجاد نارضایتی ها بوسیله عواملی که فکر می‌کنند با فشار خود به این مردم می‌توانند به اهداف خود برسند؛ این مردم بنا به حمایت و راهنمایی مقام معظم رهبری که هر لحظه با هدایت‌ها و راهنمایی خود حرکت در مسیر انقلاب را به ما می‌آموزند موجب این شکوه و عظمت شد.

وی تصریح کرد: در کنار آن از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم که هم در مراحل قبل از برگزاری انتخابات، در مراحل حین انتخابات همیشه حامی و راهنمای ما بودند. از رئیس‌جمهور که همه اختیارات و راهنمایی های لازم را در اختیار وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور قرار دادند تشکر می‌کنم. همچنین از مجریان انتخابات و ناظرین شورای نگهبان، استانداران، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، مجلس، رسانه های عزیز و صدا و سیما ، قوه قضاییه و نیروهای امنیتی و انتظامی تشکر می‌کنم.

رحمانی فضلی در مورد آمار نهایی انتخابات ۱۴۰۰ گفت: از کل واجدین شرایط حضور در انتخابات که ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر بودند، کل آراء مأخوذه ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ نفر بوده است که میزان مشارکت ۴۸/۸ بوده است.

وی ادامه داد: آقای سید ابراهیم رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رأی حائز مقام اول و از طرف مردم عزیزمان امانت‌دار دستگاه اجرایی و به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شدند.

وزیر کشور افزود: آقای محسن رضایی میرقائد ۳ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رأی کسب کرده است و آقای عبدالناصر همتی ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار و۲۰۱ رأی بدست آورده است.

رحمانی فضلی ادامه داد: آقای سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز ۹۹۹۷۱۸ رأی بدست آورده است و بقیه آراء، باطله محسوب می‌شود که ۳۷۲۶۸۷۰ رأی را شامل می‌شود. نتیجه قطعی انتخابات ریاست جمهوری در هرمزگان اعلام شد ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۴:۰۴

رییس ستاد انتخابات هرمزگان با اعلام پایان شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری گفت: سیدابراهیم رییسی با کسب ۴۳۶هزار و ۱۶۴ رای از مجموع ۶۹۱هزار و ۴۰۷ رای ماخوذه، بیشترین میزان رای مردم هرمزگان را به خود اختصاص داد.

علی رئوفی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: محسن رضایی میرقائد با ۶۱هزار و ۱۴۸ رای، عبدالناصر همتی با ۵۳هزار و ۲۳۰ رای و امیرحسین قاضی زاده هاشمی با ۲۰ هزار و ۶۱۲ رای به ترتیب در رتبه های بعدی میزان آرای کسب شده قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۵۸.۱۱درصد بود که شهرستان حاجی آباد با ۷۹.۶۰درصد بیشترین آمار مشارکت و بندرعباس با ۵۰.۲۱درصد کمترین مشارکت را در انتخابات ریاست جمهوری داشته است.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان، تعداد واجدان رای در استان را یک میلیون و ۱۸۹هزار و ۸۶۹نفر اعلام کرد و با اشاره به آمار مشارکت مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ۶۷۲هزار و ۴۸۴ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی در انتخابات شوراهای اسلامی معادل ۵۶٫۵۲ درصد واجدان شرایط رای، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مشارکت کردند. بیش از ۵۴ درصد مردم استان اردبیل در انتخابات شرکت کردند ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۴:۰۳

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: بیش از ۵۴.۳ درصد مردم این استان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا مشارکت داشتند.

بهروز ندایی روز شنبه در جمع خبرنگاران با قدردانی از مشارکت مردم اعلام کرد: با توجه به اینکه در استان اردبیل یک میلیون و یک هزار و ۴۷۰ نفر واجد شرایط رای دادن بودند، ۵۴۲ هزار و ۹۲۶ رای ماخوذه داریم.

وی با اشاره به آرای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افزود: تا این لحظه حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی با ۳۰۷ هزار و ۳۹۳ رای، عبدالناصر همتی ۸۸ هزار و ۱۹۸ رای، محسن رضایی میرقائد ۵۴ هزار و ۱۵۲ رای و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۲۰ هزار و ۳۰۰ رای به خود اختصاص دادند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل بیان کرد: بیشترین مشارکت مربوط به شهرهای سرعین و نیر با ۹۲ و ۹۰ درصد و کمترین میزان مشارکت مربوط به شهرستان اردبیل با ۴۶ درصد بود و از نظر گروه‌های سنی نیز افراد ۳۵ تا ۴۵ سال با ۱۳۶ هزار و ۱۴۷ رای بیشترین مشارکت را ثبت کردند. تشریح اقدامات وزارت کشور برای تامین امنیت انتخابات ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۳:۲۰ حسین ذوالفقاری در مورد امنیت انتخابات گفت: از حدود ۶ ماه قبل کار برنامه‌ و طرح ریزی در خصوص امنیت انتخابات صورت، برآوردهای درباره تهدیدات امنیتی و آسیب هایی که متوجه انتخابات می شد در سطح شورای امنیت کشور، شورای امنیت انتخابات،تامین استان ها و شهرستان ها انجام شد.   معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خاطر نشان کرد: مسئولیت هماهنگی اجرایی و عملیاتی با نیروی انتظامی تحت عنوان قرارگاه حضرت امام علی علیه السلام صورت گرفت که با محوریت این نیرو در سطح ملی و استانی شهرستانی و قرارگاه ها به موازات شعب شوراهای امنیت و تامین شد.   وی با بیان این که  مرحله به مرحله در مورد امنیت سال ۱۴۰۰ انجام شد، اظهار داشت:قبل،حین  و بعد از انتخابات برای همه مواد برنامه‌ریزی‌های صورت گرفت، که منجر شد اقداماتی خوبی در خصوص خنثی سازی تهدیدات تروریستی صورت گیرد.   معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به این به هنگام زمان انتخابات  تهدیدات بسیار زیاد و اقدامات تروریستی صورت گرفت، عنوان کرد:عناصری را در داخل تحت تاثیر و فریب قرار گرفته بودند که در بسیاری موارد در تورهای اطلاعاتی قرار گرفتند، بعضی ها مورد ارشاد قرار گرفتند و بعضی‌ها هم دستگیر شدند با اشراف اطلاعاتی که در آن سوی مرزها و داخل  کشور انجام شد . وی تاکید کرد:هیچ حادثه امنیتی در برگزاری انتخابات روز گذشته نداشتیم و همه نیروها در سراسر کشور در آماده باش کامل هستند. ذوالفقاری ادامه داد: تعداد بیش از ۳۰۰ هزار نفر به طور مستقیم برای تامین امنیت شعب اخذ رای فعالیت داشتند، همچنین  بیش از ۳۰۰ هزار نفر هم ماموریت تامین امنیت شهرها روستاها و مرزها را برعهده داشتند.    وی تاکید کرد:همه دستگاه‌ها با هماهنگی کامل و با برنامه‌ریزی که در قرارگاه امام علی علیه السلام صورت گرفت کار اطلاعاتی و عملیاتی را انجام دادند.   معاون امنیتی وزارت کشور خاطر نشان کرد:خوشبختانه  مناطق ما در  امنیتی قرار دارند.   وی گفت: جامعه اطلاعاتی وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و نیروهای انتظامی در نیروگاه سلمان ناجا هماهنگی لازم را انجام دادند و حتی هر روز این اطلس امنیتی مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس داده‌های صورت گرفت شهرهای کشور می توانست رنگ بندی شان تغییر کند.   ذوالفقاری تاکید کرد: خوشبختانه حادثه امنیتی و تروریستی در روز و شب گذشته  نداشتیم.    وی ادامه داد:از همه مردم عزیز کشورمان، کاندیداهای محترم،  ستادهای تبلیغاتی که اهتمام  در برگزاری انتخابات و هم در برگزاری پروتکل های بهداشتی به دلیل بیماری کرونا داشتند را تشکر کنیم همچنین از ستاد کل نیروهای مسلح که همه جانبه کار امنیت انتخابات را پوشش دادند تشکر می‌کنیم خراسان‌جنوبی؛ رتبه نخست مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۲:۴۶

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی در خصوص مشارکت مردم استان در انتخابات ۱۴۰۰، گفت: تاکنون استان خراسان‌جنوبی رتبه اول مشارکت را براساس تعرفه‌های مصرفی داشته و مردم این استان در انتخابات امسال، بیش از ۷۴ درصد مشارکت داشته‌اند. غیر رسمی و نهایی: شمارش بیش از ۳۲ میلیون رأی؛ آراء رئیسی با حدود ۶۰ درصد پیروز شد ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۲:۱۱ پس از اعلام رسمی نتایج شمارش ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار رأی (بیش از ۹۰ درصد آراء) توسط معاون وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات که در آن سید ابراهیم رئیسی با بیش از ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رأی از هم اکنون پیروز انتخابات و رئیس جمهور منتخب لقب گرفته است؛ نتایج غیر رسمی و نهایی شمارش مجموع ۳۲,۳۳۵,۴۰۵ رأی، حکایت از کسب ۱۹,۲۳۶,۴۰۶ توسط سید ابراهیم رییسی دارد.   بر اساس آمار اعلامی غیر رسمی و نهایی نتایج، محسن رضایی تاکنون توانسته ۳,۸۹۵,۴۵۶ را از آن خود کند. همچنین عبدالناصر همتی ۲,۹۸۵,۹۸۵ رای و سید امیرحسین قاضی‌زاده ۱,۶۵۴,۳۴۵ کسب کرده اند. میزان آرای باطله نیز ۴,۵۶۳,۲۱۰ اعلام شده است.  

اعلام نتیجه رسمی شمارش 28 میلیون و 600 هزار رأی/ رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران شد/ میزان مشارکت در استان‌های مختلف تا چند ساعت مانده به پایان رأی‌گیری + جدول

جدول میزان مشارکت در استان‌های مختلف چند ساعت مانده به پایان رأی‌گیری ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۱:۳۴

بر اساس جدول منتشر شده از میزان مشارکت در استان های مختلف و همچنین تهران بزرگ تا چند ساعت مانده به پایان رأی گیری  معادل ۲۸ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۹۱۴ رأی اخذ شده و به تفکیک مشارکت هر کدام از استان ها به صورت مجزا به ثبت رسیده است.

اعلام نتیجه رسمی شمارش 28 میلیون و 600 هزار رأی/ رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران شد

رییسی با ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای پیشتاز انتخابات است ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۱:۲۱

معاون وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات اعلام کرد: از مجموع ۲۸ میلیون ۶۰۰ هزار نفر آرای ماخوذه سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون ۸۰۰ هزار رای پیشتاز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است.

جمال عرف در جمع خبرنگاران با قدردانی از دست اندرکاران و عوامل اجرایی نظارتی امنیتی و انتظامی که حافظ این حماسه بزرگ بودند، اظهار کرد: بر اساس تنظیم بیش از ۹۰ درصد صورتجلسات شعب سراسر کشور و بر اساس تعرفه های مصرفی ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از هموطنان در این حماسه مشارکت داشتند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه هنوز شمارش و تجمیع آرا بویژه در شعبی که تابامداد مشغول به اخذ آرای مردم بوده اند، هنوز نتایج نهایی اعلام نشده است اما در این میان سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای، محسن رضایی به سه میلیون ۳۰۰ هزار رای و عبدالناصر همتی با بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار رای و امیر حسین قاضی زاده هاشمی با حدود یک میلیون رای کسب کرده اند.

رییس ستاد انتخابات کشور همچنین درباره زمان اعلام نهایی نتایج هم گفت: با نهایی شدن آمار وزیر کشور با حضور در جمع خبرنگاران آن را اعلام خواهد کرد.

عرف درباره آرای باطله هم اظهار کرد:‌ آرای باطله بعد از تجمیع آرا اعلام خواهد شد.

وی درباره اعلام نتایج انتخابات شوراها و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان هم گفت: همه ظرفیت را برای تجمیع آرای ریاست جمهوری گذاشته ایم و همانطور که قبلا گفته ایم قرار شد نخست‌آرای ریاست جمهوری را اعلام کنیم و بعد وارد شمارش آرای انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان و شوراهای اسلامی شویم بنابراین در استان‌ها و شهرستان‌هایی که شمارش آرای ریاست جمهوری به پایان رسیده کار تجمیع آرای انتخابات ریاست جمهوری را انجام می دهند و سپس نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که ظرفیت اعلام‌ملی ندارند به صورت محلی اعلام می‌شود. تبریک قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی و تشکر از شورای نگهبان ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۰:۲۵

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن تبریک به سید ابراهیم رئیسی به عنوان برگزیده ملت، گفت که برنامه‌ها و رویکردهای «دولت سلام» را در اختیار دولت منتخب قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، در بیانیه سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
مردم غیور و شریف ایران سلام؛
بار دیگر شور و شعور مردم فهیم سرزمین ما حماسه آفرید و با لطف الهی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کمال آرامش برگزار شد و علی‌رغم شیوع بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت آحاد جامعه، گلایه‌مندی مردم از عملکرد دولتمردان فعلی و تبلیغات منفی رسانه‌های بیگانه، حضور گسترده و باشکوهی در پای صندوق‌های رأی رخ داد که باید به چنین مردم هوشیار و وفاداری صمیمانه تبریک گفت و در برابر آنها سر تعظیم فرود آورد.

بنده به سهم خود این حضور حماسی و اقتدار آفرین را به رهبر معظم انقلاب اسلامی که با بیانات هدایتگر خود در آستانه انتخابات، راه را بر همگان آشکار کرد تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و ضمن حمایت از رأی مردم، به برگزیده ملت، حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای ایشان توفیق خدمت روز افزون به ملت بزرگ ایران را خواستارم.
در ادامه لازم می‌دانم نکاتی را به محضر شریف مردم ایران به ویژه جوانان عزیز عرض نمایم؛
۱. اینجانب به عنوان جوان‌ترین نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با کسب اجازه از حضرت ولیعصر (عج) و ادای احترام به محضر حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع) و همه شهیدان و ایثارگران سرزمینم، به پشتوانه عناصر علمی و تخصصی و به نمایندگی از جامعه نخبگانی جوان کشور پا به عرصه رقابت گذاردم و «گفتمان تحول در نظام حکمرانی» را مبتنی ضرورت نقش مردم در اداره کشور و جایگزینی نیروی جوان به عنوان عامل پیشرو و پیشران تحولات کشور مطرح نمودم. گفتمانی که داعیه‌دار تغییر رویکردها و برنامه‌های عدالت‌محور برای اجرای درست و دقیق گام دوم انقلاب اسلامی و استفاده صحیح از همه فرصت‌ها است و معتقد است که عبور از مسیر سخت پیش رو جز با ظرفیت و انگیزه نسل مدیریتی جدیدی از زنان و مردان جوان، خوش‌فکر و روزآمد میسر نیست.

۲. «گفتمان دولت سلام» گفتمانی مستقل از سایر گفتمان‌های موجود در این انتخابات و نه ذیل یا مشترک با آنان است، بر همین اساس آنان‌که به دنبال گزینه‌ای جوان در گام دوم انقلاب بودند و آنان‌که نا امید از تحول بوده و بنای رأی دادن نداشتند و کسانی که به دنبال گزینه‌ای به دور از حواشی و زد و خوردهای سیاسی می گشتند، سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی را بهانه‌ی حضور خود در انتخابات یافتند. لذا اینجانب حسب ۱۳ سال تجربه به‌عنوان نماینده مردم شریف در مجلس شورای اسلامی به‌منظور تحقق منویات ولی امر مسلمین به چند دلیل، بقاء در انتخابات را علیرغم پیش‌بینی برخی سوء برداشت‌ها برگزیدم؛ اولاً ایجاد فضای رقابتی، ثانیاً دعوت از سلایق مختلف و افزایش مشارکت، ثالثاً پیشگیری از وسوسه خروج از انتخابات توسط رقبای جریان انقلاب و به چالش کشیدن جمهوریت نظام با انتخابات یک نامزدی، رابعاً آشتی گلایه‌مندان وضع موجود با صندوق رأی، خامساً اطمینان به جوانان امیدوار به «گفتمان دولت سلام» از نمایشی و پوششی نبودن برنامه‌های تحول در نظام حکمرانی و سادساً احترام به رأی شورای محترم نگهبان که به یک جوان نسل سوم به‌عنوان یک رجل سیاسی اعتماد کرده بود.

۳. در اینجا وظیفه دارم از اعضای محترم شورای نگهبان که اینجانب را واجد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تشخیص دادند تشکر کنم. همچنین موظفم از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که فضای مناسبی برای بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های نامزدها بوجود آورد سپاسگزاری نمایم. از عموم نمایندگان رسانه‌ها، چه رسانه‌های مکتوب و چه رسانه‌های مجازی که در ایام انتخابات با انتشار اخبار مربوط به اینجانب اطلاع رسانی مفید و سازنده کرده‌اند نیز تشکر می‌کنم.
۴. وظیفه خود می‌دانم از عموم برادران و خواهرانی که در سراسر کشور در ستادهای انتخاباتی اینجانب صمیمانه و صادقانه تلاش کرده‌اند یا در اجرای برنامه‌های صدا و سیما مرا یاری نموده‌اند سپاسگزاری کنم. از اینکه نمی‌توانم با هیچ زبان و قلمی از عهده شکر محبت‌های آنان برایم از همگان پوزش می طلبم.

۵. ما بر این باوریم با اقبالی که بوجود آمده است، «گفتمان تحول در نظام حکمرانی» که در سطح کارشناسی و نخبگانی بود، اکنون به بدنه اجتماعی رسوخ کرده و علاقمندان بسیاری دارد و چشم انداز روشنی خواهد داشت و ما و جوانان گام دوم انقلاب آن را تا اقبال حداکثری دنبال خواهیم کرد. لذا با هدف کمک به تحقق آرمان‌های نسل جدید دلبسته به دولت جوانان، برنامه‌ها و رویکردهای «دولت سلام» را که بیانگر فصل پروانگی انقلاب در گام دوم است را در اختیار دولت منتخب قرار می دهیم.
والسلام علی عبادالله الصالحین
سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی
۲۹ خردادماه ۱۴۰۰» مشارکت ۶۴ درصدی مردم تربت حیدریه در انتخابات ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۱۰:۲۵

رییس ستاد انتخابات تربت حیدریه گفت: بیش از ۹۷ هزار نفر معادل ۶۴ درصد از مردم شهرستان تربت حیدریه در انتخابات شرکت داشتند. همتی پیروزی رییسی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۹:۵۲

عبدالناصر همتی پیروزی سید ابراهیم رییسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

«عبدالناصر همتی» در صفحه شخصی خود در اینستاگرام خطاب به «سید ابراهیم رییسی» نوشت: انتخاب جنابعالی را به عنوان سیزدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم. مردم نجیب و سرافراز ایران و انتظار دارند زندگی سرشار از امید و آرامش و رفاه داشته باشد.

وی ادامه داد: امیدوارم از دولت حضرتعالی با تدابیر و اقدامات خود در صحنه داخلی و بین المللی تحت زعامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی موجبات سرافرازی جمهوری اسلامی ایران بهبود معیشت و زندگی همراه با آسایش و رفاه ملت بزرگ ایران را فراهم سازد. مشارکت ۶۳ درصدی مردم ایلام در انتخابات ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۹:۱۵

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری ایلام از مشارکت ۶۳ درصدی مردم ایلام در انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدصادق موسوی صبح امروز شنبه، از حضور حدود ۶۳ درصدی مردم استان ایلام در انتخابات خبر داد.

انتخابات ۱۴۰۰ در ۱۲ شهرستان، ۲۷ بخش، ۲۷ شهر و ۳۵۶ روستا در استان ایلام برگزار شد.

در این انتخابات ۴۵۹ هزار و ۵۷۳ نفر در استان ایلام واجد شرایط اخذ رای بودند. ۶۳.۳۸ درصد واجدان شرایط خراسان شمالی در انتخابات شرکت کردند ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۹:۱۴

دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: ۶۳.۳۸ درصد واجدان شرایط خراسان شمالی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای شهر و روستا شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی رجایی نیا صبح شنبه در ستاد انتخابات خراسان شمالی نتایج نهایی میزان مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ را تشریح کرد و اظهار داشت: در انتخابات بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰ خراسان شمالی مشارکت ۶۳/۳۸ درصدی داشت.

دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی با اشاره به مشارکت ۵۵ درصدی بجنوردی‌ها، در انتخابات گفت: شیروان ۶۷ درصد، اسفراین ۶۱ درصد، مانه و سملقان ۷۱ و فاروج ۶۹ درصد در انتخابات مشارکت داشتند.

وی همچنین گفت: میزان مشارکت در جاجرم ۷۳ درصد، گرمه ۷۴ درصد و راز و جرگلان ۶۳ درصد بود.

رجایی نیا گفت: ۴۲۶ هزار و ۳۲۰ نفر رأی خود را به صندوق‌ها انداختند. محسن رضایی به رئیسی تبریک گفت ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۹:۰۶

محسن رضایی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در نامه ای پیروزی رئیسی را تبریک‌ گفت.

 متن‌ پیام‌ به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، در مقابل چشم ناظران و تحلیلگران جهانی، یکبار دیگر ثابت کرد که ملت سرافراز ایران، در پاسداشتِ نظام اسلامی و تقویت اقتدار و امنیت آن، از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند و بی تردید این آزمون بزرگ، برگ زرین دیگری بر تاریخ مجاهدات ملت تاریخ ساز ما افزود.

این حماسه شکوهمند را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف و فداکار ایران و به منتخب ملت، برادر ارجمندم آیت الله جناب آقای حاج سیدابراهیم رئیسی تبریک عرض نموده، از محضر الهی، دوام توفیقات ایشان را در این مسئولیت خطیر، طلب میکنم. نتایج غیر رسمی از شمارش حدود ۲۷/۲۳۱/۰۰۰ رای در سراسر کشور ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۹:۰۳

شمارش آرای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

اعلام آخرین آمار مشارکت در انتخابات استان اصفهان ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۸:۵۴

آخرین آمار مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری استان اصفهان بر اساس آمار غیر رسمی ۴۳/۵ درصد است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ شنیده‌ها حاکیست که آخرین آمار مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در استان ۴۳/۵ درصد و در شهر اصفهان ۳۴ درصد است.

بر این اساس شهرستان‌های اردستان با ۹۸ درصد، چادگان ۹۱ درصد و سمیرم ۹۰ درصد بیشترین درصد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری را در این استان‌ داشته اند. ۶۵ درصد مردم خراسان شمالی در انتخابات حضور یافتند ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۸:۰۴

استاندار خراسان شمالی گفت: بالغ بر ۴۲۰ هزار نفر و تقریباً حدود ۶۵ درصد از مردم استان در انتخابات شرکت کردند؛ البته این عدد، عدد دقیق نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی شجاعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برخی از شهرستان‌ها در میزان مشارکت فوق العاده عمل کرده اند اما در برخی شهرها دچار مشکل بودیم که آسیب شناسی ها صورت خواهد پذیرفت.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: میزان دقیق آرا هنوز مشخص نبوده و در حال شمارش است اما میزان مشارکت انتخابات امسال در استان بیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ است.

وی افزود: بالغ بر ۴۲۰ هزار نفر و تقریباً حدود ۶۵ درصد از مردم استان در انتخابات شرکت کردند؛ البته این عدد، عدد دقیق نیست. قزوینی‌ها در انتخابات بیش از ۵۰ درصد مشارکت کردند ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۸:۰۳

قزوین رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته میزان مشارکت قزوینی‌ها در انتخابات بیش از ۵۰ درصد است و مردم استان قزوین حضور پررنگی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها داشتند. پیشتازی رییسی در ۲۴ میلیون رای شمارش شده ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۶:۴۹

آمارهای غیررسمی و خبرهای رسیده از منابع مطلع بیانگر پیشتازی بیش از پنجاه درصدی ابراهیم رییسی در شمارش ۲۴ میلیون رای از آرای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند. مشارکت ۵۵ درصدی مردم نیشابور در انتخابات ۱۴۰۰ ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۴:۳۳

فرماندار نیشابور از مشارکت ۵۵ درصدی مردم نیشابور در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، علیرضا قامتی در نخستین ساعات بامداد روز ۲۹ خرداد در جمع خبرنگاران که در محوطه فرمانداری نیشابور برگزار شد اظهار کرد: با وجود تلاش‌های مذبوحانه دشمنان در ۶ ماه گذشته مردم نیشابور در پای صندوق‌های رای فجر دیگری آفریدند.

فرماندار نیشابور ادامه داد: مردم نیشابور از ساعت ۷ صبح روز ۲۸ خرداد تا ۲ بامداد روز ۲۹ خرداد در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند تا آرای خود را در صندوق رای بیاندازند.

وی با بیان اینکه طبق آخرین آمار ۵۵ درصد واجدین شرایط نیشابور در انتخابات شرکت کردند، گفت: از نظر میزان مشارکت‌کنندگان در گروه سنی ۱۸ سال تا ۳۵ سال ۱۳ درصد، ۲۵ تا ۳۵ سال ۲۳ درصد، ۳۵ تا ۴۵ سال ۲۵ درصد، ۴۵ تا ۵۵ سال ۱۷ درصد، ۵۵ تا ۶۵ سال ۱۳ درصد، ۶۵ تا ۷۵ سال ۷ درصد و ۷۵ تا ۸۵ درصد ۳ درصد مشارکت داشتند.

قامتی بیان کرد: از نظر جنسیت ۵۲ درصد زن و ۴۸ درصد مرد در این دوره از انتخابات شرکت داشتند. آمار غیر رسمی از شمارش بیش از ۶ میلیون رای در سراسر کشور ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۳:۴۰

شمارش آرای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

شهروندان خواف مشارکتی بیش از ۷۸ درصدی را رقم زدند ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۳:۲۷

فرماندار خواف در جنوب استان خراسان رضوی گفت: مردم شیعه و اهل تسنن این شهرستان مرزی بیش از ۷۸ درصد در انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری مشارکت کردند. مشارکت ۵۴ درصدی مردم خراسان رضوی ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۳:۲۶

رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: فرایند رای گیری در ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۲۹ خرداد با مشارکت ۵۴ درصدی واجدان شرایط در خراسان رضوی پایان یافت. میزان مشارکت انتخابات ۱۴۰۰ بیش از مشارکت انتخابات مجلس یازدهم است ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۳:۰۳

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: آماری از مشارکت نداریم اما فکر می‌کنم میزان آن، از انتخابات مجلس یازدهم بیشتر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: ساعت ۲ بامداد به پایان انتخابات ۱۴۰۰ رسیدیم. اگر عده ای از مراجعه کنندگان هنوز موفق به رأی دادن نشدند و تصمیم گرفته شد که درب شعب بسته شود، افراد باید به درون شعبه هدایت شوند و رأیشان تا آخرین نفر اخذ شود. مشارکت انتخاباتی گنابادی‌ها ۶۹ درصد اعلام شد ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۲:۵۳

فرماندار گناباد گفت: ۶۹ درصد از افراد واجد شرایط رای در این شهرستان در انتخابات شرکت کرده و به نامزدهای دلخواه خود برای ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس خبرگان رهبری رای دادند. مشارکت انتخاباتی سمنانی‌ها به ۵۴ درصد رسید ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۲:۵۲

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: بالغ بر ۵۴ درصد واجدان شرایط رای دادن در استان تا ساعت یک بامداد امروز شنبه در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند.

سید عباس دانایی بامداد شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: طبق آخرین آمار در دسترس، نزدیک به ۲۸۰ هزار نفر یعنی بالغ بر ۵۴ درصد واجدان شرایط رای دادن در استان سمنان، تا حدود ساعت یک بامداد شنبه در انتخابات شرکت کردند و رای خود را به صندوق ها ریختند. میانگین مشارکت مردم خراسان رضوی در انتخابات به بالای ۵۴ درصد رسید ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۲:۵۰

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اعلام پایان مهلت رأی‌گیری، وضعیت آخرین آمار انتخابات خراسان رضوی را تشریح کرد و از آغازشمارش آرا در این استان خبر داد.

به گزارش محمدعلی نبی‌پور، دقایقی پیش، در جمع خبرنگاران واقع در ستاد انتخابات خراسان رضوی در خصوص آخرین آمار از آخرین لحظات انتخابات کشور، اظهار کرد: ۸۱۵ شعبه ما در سطح استان شمارش شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه از ساعت ۲۴ در مناطق روستایی یا مناطقی که افراد برای رأی دادن در حضور نداشتند شمارش آرا شروع شده است، گفت تا الان ۸۱۵ شعبه شمارش شده و در مشهد از ساعت ۲ بامداد این اتفاق افتاده است.

وی افزود: آخرین آمار رأی دهندگان ما تا ساعت ۱ و ۴۵ دقیقه بامداد امروز، ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۲۱۹ رأی و معادل ۵۴/۵۹ درصد واجدان شرایط خراسان رضوی است؛ رأی دهندگان از نظر ترکیب جنسی، ۵۱ درصد زن و ۴۹ درصد مرد؛ از نظر ترکیب سنی ۱۸ تا ۲۵ سال ۱۴ درصد، ۲۵ تا ۴۵ سال ۴۷ درصد، ۴۵ تا ۶۵ سال ۲۹ درصد، بالای ۶۵ سال ۱۰ درصد حضور یافته پای صندوق رأی بودند.

نبی پور با بیان اینکه در مشهد تا ساعت مذکور، یک میلیون و ۷۴ هزار و ۶۴ رأی اخذ شده، این تعداد را معادل ۴۵/۲ درصد واجدان شرایط عنوان کرد و گفت: شهرستان‌هایی با مشارکت ۶۷ درصد هم در استان داشته‌ایم. فرماندار: مشارکت مردم جوانرود به بیش از ۵۰ درصد رسید ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۲:۴۲

فرماندار جوانرود گفت: مشارکت مردم بصیر و همیشه در صحنه این شهرستان تا قبل از ساعت یک بامداد به بیش از ۵۰ درصد رسید.

«رستگار یوسفی» بامداد شنبه در گفت گو با ایرنا با تقدیر از مشارکت بالای مردم افزود: تا آخرین لحظه مهلت اخذ رای شاهد حضور باشکوه مردم در شعبات بودیم.

وی اظهار داشت : واجدان شرایط رای در این شهرستان تا ساعت ۲ بامداد برای خلق حماسه دیگری در شهرستان تلاش کردند. نتایج ۲۵۰۰۰ آراء شمارش شده در مناطق روستایی ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ – ۰۲:۳۶

به گفته منابع محلی از حدود ۲۵۰۰۰ آراء شمارش شده در مناطق روستایی در سراسر کشور نسبت آرا کاندیداها به شرح ذیل می باشد:

شمارش آرای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد
نن
نن
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.